Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkanın Mesajı

Kıymetli Hemşerilerim;

Saruhanlı, bugün ilçe oluşunun 62. yılında öncü ve örnek bir belediyeyi oluşturmuş olmanın haklı gururu içerisindedir. İlçemize her anlamda sahip çıkan, sorunlarının çözümü adına ilçemizin ürettiği tüm fırsatların sahiplenildiği nitelikli bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Her yeni yıl, bir önceki yıldan daha verimli, daha dinamik geçiyor. Kentsel hizmetlerde kente ve kent halkına en iyi hizmetleri sunmaya çalışıyoruz. Bütün çabamız Saruhanlı’nın daha çağdaş ve daha rahat yaşanabilir kent olması içindir.

Hizmetlerimizde açık, adil ve katılımcı anlayışı esas alarak, vatandaşlarımızın ihtiyaç ve talepleri doğrultusunda halkımızı tüm varlık değerlerinden faydalandırmak amacı ile hareket etmekteyiz. İnsan odaklı hizmet anlayışımız ile yaşlılar, gençler, kadınlar, çocuklar ve engelliler gibi toplumun her kesiminden kişilere yönelik sağlık, eğitim, istihdam, girişimcilik, kültür, sanat, teknoloji gibi hayatın her alanında, katılımcı demokrasi anlayışı ile faaliyet ve projeler yaparak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlamaktayız.

Saruhanlı Belediyesi olarak, proje ve faaliyetlerimizi, hemşerilerimizin öncelikleri doğrultusunda; kaynaklarımızı etkili ve verimli bir şekilde kullanarak ve hizmet kalitemizi yükselterek gerçekleştirdik. Göreve başlarken öncelikle alt yapı dedik ve kanalizasyon atık su arıtma ve içme suyu şebekesi yenileme çalışmaları ile bozulan yollarımızın yeniden düzenleme çalışmalarının büyük bir kısmını bitirdik. Şimdi geriye dönüp baktığımızda hep birlikte büyük işler başardığımızı görüyorum.

Çalışmalarımızda bize destek veren belediye meclis üyelerimize, kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum kuruluşlarına, belediyemiz çalışanlarına, kendilerine hizmet etmekten onur duyduğumuz tüm hemşerilerimize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.

 

Dr. Hüseyin YARALI

Belediye Başkanı