Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

10 – 16 Mayıs Engelliler Haftası

10 Mayıs 2016

Engelli Kardeşlerimiz Her Zaman Önceliğimiz Oldu

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, yılın 365 günü engellilerin hizmetinde olmaya devam edeceklerini belirterek, “Engelli kardeşlerimiz bizim her zaman önceliğimiz olmuştur” dedi.

Başkan Yaralı, “10-16 Mayıs Engelliler Haftası” dolayısıyla yaptığı açıklamada engelliliğin yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren toplumsal bir konu olduğunu ifade etti.

Engellilerin geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve tüm vatandaşların işbirliği içinde olması gerektiğini belirten Yaralı şöyle dedi;

“Engellilerimizin, sosyal hukuk devleti anlayışı ile sorunlarını göz önüne alarak, tüketen değil, üreten ve bağımsız bireyler haline getirilmesi en büyük amacımızdır. Bu anlamda, devletimiz tarafından engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrımcılık yapılmış, engelli istihdamında ciddi artışlar sağlanmıştır. Evde bakım hizmetlerinden binlerce vatandaşımızın faydalanması sağlanmıştır. Bizler, engelli vatandaşlarımızın hizmetindeyiz. Tüm sıkıntılarında yanlarında olduğumuzu bilmelerini isterim.”

Başkan Yaralı, açıklamasının sonunda tüm engellerin el ele vererek daha kolay aşılacağına inandığını ifade ederken, tüm vatandaşları engelliler için sürdürülen çalışmaları destek olmaya çağırdı.