Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

30 Yıllık Sorun Çözüldü

24 Haziran 2016

Saruhanlı’da 30 Yıllık Sorun Çözüldü

Kazalara Neden Olan Viraj Düzenlendi

Saruhanlı İlçesine bağlı Heybeli mahallesinde, 30 yıllık geçmişinde birçok kez ölümlü trafik kazasına neden olan keskin virajlı yol, Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenerek genişletildi.

Saruhanlı Belediye Başkan Yardımcısı Suat Diktaş, Heybeli mahallesini ziyaret ederek, Mahalle Muhtarı Mustafa Erdönmez ve Belediye Meclisi üyesi İbrahim Erselvi ile birlikte çalışmaları inceledi.

Diktaş, burada yaptığı açıklamada Saruhanlı’dan Gölmarmara ve Salihli ilçelerine de ulaşımın sağlandığı karayolunun Heybeli geçişindeki virajın trafik güvenliği açısından tehlike arz ettiğini belirtti.

Bu bölgede sahibi ile anlaştıkları bir odalı ev ile hayvan damının yıkım işlemini gerçekleştirerek yolu genişlettiklerini belirten Diktaş, şunları kaydetti;

“Heybeli mahallesi sakinlerinin talebi, Belediye Başkanımız Dr. Hüseyin Yaralı’nın talimatı doğrultusunda mahallenin içinden geçen ve görüş mesafesi olmadığı için birçok kez trafik kazalarına neden olan keskin virajı düzenliyoruz. Bu kapsamda yol kenarında kalan ve evin duvarını yıkıp, yolu genişlettik. Böylelikle 30 yıllık sorun ortadan kalkmış oldu.”

Mahalle Muhtarı Erdönmez ise 30 yıllık sorunun çözüldüğünü ifade ederek, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’ya teşekkür etti.

Meclis Üyesi Erselvi de önemli bir sorunun giderildiğini söyledi.