Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Asker Adaylarından Başkan Yaralı’ya Veda Ziyareti

20 Temmuz 2016

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 1996/3 tertip olarak askere gidecek olan ve veda ziyaretlerine başlayan Alibeyli mahallesinin gençlerini makamında kabul etti.

Başkan Yaralı, burada yaptığı konuşmada askerliğin vatan borcu olduğunu, davul zurnayla askere giden gençlerin bu kutsal görevi en iyi şekilde tamamlayıp evlerine dönmeleri dileyerek şöyle konuştu:

“Gençlerimizi askere uğurluyoruz, önümüzdeki haftalarda Türkiye’nin dört bir yanındaki birliklerine teslim olacaklar. Vatana ve millete karşı kutsal görevlerini yerine getirmek için gidiyorlar. Her biri bir birinden değerli pırıl, pırıl gençlerimiz, inşallah güle güle giderler, kendilerine şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. Atalarımız Çanakkale’de bu vatan için canını verdi. Onların çabası ile bu memleketi kurduk ve bu günlere geldik. Şimdi bizim de bu vatan için bir görevimiz var.  Bu görev askerliktir. Bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.”

Başkan Yaralı, konuşmasının ardından gençlere hediyeler verdi. Asker adayı gençler ise memleketin birliği ve dirliği için her türlü göreve hazır olduklarını dile getirdi.

Ziyarette Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Aydın, Mustafa Ercan Bilgiç, İsmail Ceylan ve Suat Diktaş da hazır bulundu.