Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Atık İlaçları Çöpe Atmayın, Belediyeye Getirin

15 Aralık 2016

Saruhanlı Belediyesinden Yeni Bir Kampanya Daha

Saruhanlı İlçesinde atık ilaçların çöpe atılıp doğaya karışmasını önlemek amacıyla, belirli bir alanda toplanıp çevreye zarar vermeden lisanslı tesislerde bertaraf edilmesi için Çevreci Eczacılar Kooperatifi, Manisa Eczacı Odası ve Saruhanlı Belediyesi işbirliğinde çalışma başlatıldı.

Çevreci Eczacılar Kooperatifi (ÇEKOOP) Yönetim Kurulu Üyesi Seval Ünlüerler, 29. Bölge Manisa Eczacı Odası Yönetim Kurulu Başkanı Burçin Kurtuluş, Genel Sekreter Devrim Balı, Üye Didem Özel ve Manisa Eczacı Odası Saruhanlı İlçe Temsilcisi Münevver Yavuz, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, “Atık İlaçlar Çöp Değildir” sloganı ile ilçede son kullanma tarihi geçmiş kullanılmayan ilaçların toplanıp çevreye zarar vermeden lisanslı tesislerde imha edilmesine yönelik bir çalışma başlatılmasına karar verildi.

Başkan Yaralı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, önemli bir çalışmaya daha başladıklarını belirterek, Saruhanlı’da atık ilaçların toplanacağı tarihi ve yeri önümüzdeki günlerde açıklayacaklarını kaydetti.

Evlerde kullanılmayan atık ilaçların çöpe, lavaboya veya klozete atılmaması gerektiğini ifade eden Yaralı, aksi halde bunların doğaya karışıp insan sağlığı açısından risk oluşturabileceğini dile getirerek şöyle dedi;

“Önümüzdeki günlerde bir duyuru yaparak ilçemizdeki atık ilaçların toplanacağı yeri ve tarihi açıklayacağız. Halkımızdan ricamız şudur; evlerinde son kullanma tarihleri geçmiş ilaçları getirip bize teslim etsinler. Atık ilaçlar çöp değildir, bunları çöpe atmayalım. Bizler topladığımız ilaçları Manisa Eczacı Odası ve ÇEKOOP işbirliğinde lisanslı tesislerde imha edeceğiz. Bu konuda halkımızdan duyarlılık bekliyoruz.”