Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı, Basın Bayramını Kutladı

24 Temmuz 2016

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Türk basınının, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirdiğini bildirdi.

Başkan Yaralı, “24 Temmuz Basın Bayramı” dolayısıyla yaptığı açıklamada, tüm basın çalışanlarının bayramını en samimi duygularla kutlandığını belirtti.

Ülke yönetimiyle toplum arasında önemli bir köprü görevi gören basının, demokrasinin ve cumhuriyetin kökleşmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirten Yaralı,  Türk basınının, tarihin her döneminde yurttaşların gözü, kulağı ve sesi olmayı başardığını kaydetti.

Basının, kamuoyunun haber alma hakkına katkıda bulunma görevini ilkeli, tarafsız, sorumlu gazetecilik anlayışı içerisinde başarıyla yerine getirdiğini ifade eden Yaralı, şunları kaydetti;

“Görevini, toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri temel alan tarafsız bir anlayışla yerine getiren basın, demokrasinin en etkili ölçülerinden biridir. Özgür, bağımsız, çok sesli, yazılı ve görsel basın, demokrasinin büyük güvencesidir. Bu manada basın çalışanlarının bayramını kutluyorum”