Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı Terörü Kınadı

22 Aralık 2015

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Şırnak’ın Cizre ilçesinde Jandarma Uzman Çavuş Erdoğan Kaya’nın şehit olduğu terör saldırısını nefretle kınadığını bildirdi.

Başkan Yaralı, gazetecilere yaptığı açıklamada Şırnak’ın Cizre ilçesinde bölücü terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada Saruhanlı’ya bağlı Dilek mahallesinden Jandarma Uzman Çavuş Erdoğan Kaya’nın (24) şehit olduğunu anımsattı.

Kısa süre önce evlendiği öğrenilen Kaya’ya Allah’tan rahmet, şehidin acılı ailesine sabır ve başsağlığı dileyen Yaralı şunları kaydetti:

“Terörün hedefi bellidir; kardeşliğimize, milli birliğimize, dirliğimize refah ve toplumsal barışımıza kastetmektir Bu hain saldırıları gerçekleştirenleri, bu alçak terör eylemlerinden rant devşirenleri bir kez daha lanetliyorum. Herkes şunu bilsin ki; bu devlet o hainlerden büyük ve güçlüdür. Aziz milletimizden ricamız şudur; böyle zamanlarda baş gösteren provokasyonlara ve kaynağı belirsiz dedikodulara prim vermeyelim ve oyuna gelmeyelim. Gün, birlik ve beraberlik günüdür.”

Başkan Yaralı, konuşmasının sonunda terörü bir kez daha nefretle kınadığını ifade ederek, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milleti’ne başsağlığı ve sabır dilerim” diye konuştu.