Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan’dan Halitpaşalı Gençlere Hediye

09 Şubat 2017

Saruhanlı Belediyesi tarafından Halitpaşa Mahallesi Gazi Fatih İlköğretim Okulu bahçesinin alt kısmındaki alana inşa edilecek basketbol sahası yapımı hızla devam ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Halitpaşa’da mevcut okul bahçesinin yetersiz geldiğini, be nedenle okulun alt kısmında atıl halde bulunan araziyi de bahçeye dahil ederek bu alanı spor tesisine dönüştürmeye karar verdiklerini kaydetti.

Bu kapsamda tesviye çalışmasını tamamladıkları arazinin üzerine basketbol sahası inşaatına başladıklarını ifade eden Yaralı, şu bilgileri verdi;

“Basketbol sahasını tamamladıktan sonra, alanda peyzaj çalışmalarımız olacak. Daha sonra bu tesisi öğrencilere ve gençlerimize hediye edeceğiz. Onlar bizim geleceğimiz. Çocuklarımızın iyi bir okulda eğitim görmesi, güzel ve donanımlı tesislerde spor yapması bizim için önemlidir. Saruhanlı Belediyesi olarak tüm yatırımlarımızda her şeyin en güzeli yapmaya çalışıyoruz. Hayırlı olsun.”

DEV TESİS İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

Başkan Yaralı, Saruhanlı Belediyesi tarafından Halitpaşa mahallesinde yıkımı gerçekleştirilen 8 dekarlık eski okul bahçesine inşa edilecek dev tesis için çalışmalara başladıklarını da sözlerine ekleyerek, şunları söyledi;

“Halitpaşa mahallemize gerçekten güzel ve kapsamlı bir tesis kuruyoruz. İçerisinde kapalı düğün salonu, amfi tiyatrolu yazlık düğün bahçesi, kafeterya, halı saha, basketbol sahası, soyunma odaları, fitnıss aletleri, çocuk oyun parkları, süs havuzu ve otopark da yer alıyoruz. Bunun yanında tesiste ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarımız da olacak. Halitpaşalı kardeşlerime hayırlı olsun.”