Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı’dan Malazgirt Zaferi Mesajı

26 Ağustos 2015

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Yaralı, 1071’de Malazgirt’te kazanılan büyük zaferin Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olduğunu belirtti.

Anadolu’nun kapılarını millete açan, siyasi ve askeri sonuçlarıyla Türk ve dünya tarihi açısından bir dönüm noktası olan, Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünü kutlayan Yaralı, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Sultan Alparslan’ın adaletli, merhametli ve hoşgörülü yönetim anlayışıyla Anadolu’nun bereketli topraklarında yeşermeye başlayan şuur, kadim medeniyetimizin dayandığı sağlam temelleri oluşturmuş, bu topraklarda farklı inanç, dil, köken ve kültürler yüzyıllarca barış ve huzur içinde bir arada yaşamıştır.

1071’de Malazgirt’te kazanılan büyük zafer, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna uzanan yolun ilk adımı olmuş, aziz milletimiz bu topraklarda nice şanlı zaferlere ulaşarak, tarihin akışına yön vermiştir. Aziz milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına sahip çıkmakta, daha parlak bir geleceğe ulaşmak için ilerleyişini sürdürmektedir. Ecdadımızdan miras kalan sevgi, saygı, hoşgörü ve dayanışmaya dayalı yüce hasletler, aziz milletimizin her zaman birlik ve beraberlik içinde tüm zorlukların üstesinden geleceğinin, barış ve huzurumuza kastedenlere karşı gereken cevabı vereceğinin güvencesidir.”

Yaralı, mesajının sonunda Malazgirt Zaferi’nin yıl dönümünde büyük komutan Sultan Alparslan’ı ve aziz şehitleri rahmet ve minnetle yad ettiğini söyledi.

IMG_5606