Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Yaralı’nın Bayram Mesajı

11 Eylül 2016

SARUHANLI BELEDİYE BAŞKANI DR. HÜSEYİN YARALI’NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Değerli kardeşlerim; Kurban Bayramınızı tebrik ediyor, size ve ailenize hayırlı günler diliyorum. Bizleri birbirimize yakınlaştıran, sevgi ve dostluk bağlarımızı güçlendiren bir bayrama daha kavuşmanın büyük mutluluğunu yaşıyoruz.

Bizler, Türk milleti olarak güç ve zor günlerimiz ile güzel günlerimizi paylaşmayı en iyi bilen toplumlardan biriyiz. Bu itibarla şanlı geçmişimizin bu büyük potansiyelini yarınlara taşıma adına önemli misyonu bir araya getiren bayramların huzur ve coşku içerisinde geçmesi yegâne temennimizdir.

Bayramlar sevgiyle kucaklaşmanın sağlandığı, bütün küskünlüklerin ortadan kaldırıldığı, hastaların, yaşlıların, kimsesizlerin, dost ve akrabaların ziyaret edildiği müstesna günlerdir.

Manevi duyguların en üst düzeye çıktığı bu güzel günlerin hazzını yaşayarak dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmeli, savaşın, acının, gözyaşının olmadığı bir dünya için dua etmeliyiz.

İnsan olarak, İyiliğimiz olmasa ne kıymetimiz kalır, Sevgimiz, merhametimiz, Kutsal değerlerimiz olmasa ne kıymetimiz kalır. Bizler, Bize insani bütün değerleri öğütleyen bir dinin mensuplarıyız. Barışı, sevgiyi, ve adaleti öğütleyen bir dinin mensuplarıyız. Bugünleri kardeşliklerimizi pekiştirmek için fırsat bilelim

Zor günlerden geçiyoruz, Türkiye büyük sınavların içinden milli birlik ve kardeşlik duygusuyla geleceğe doğru yürüyor. İslam dünyası birçok acılarla karşı karşıya, insanlar ciddi risklerle, tehditlerle karşı karşıya. İşte böyle günlerde bayrama yeni anlamlar katmak gerekiyor.

Özellikle son dönemlerde eti tırnaktan ayırmaya çalışanlar, ülkeyi bölmek isteyenler, vatandaşlarımız arasında fitne tohumu ekmek isteyenlere karşı bayramı da bir mübarek vesile olarak görelim ve omuz omuza verelim.

Bu günlerde ülkemizin dört bir yanındaki insanlar birbirini sevgiyle ve sevinçle kucaklasın, birbirimize ve ülkemize olan sevgimiz bu güzel günlerde daha da artacaktır.

Bu bayramda nasıl ki annelerimizi, babalarımızı, eşimizi, dostumuzu unutmayacak, onların yanında olacak isek, aynı şekilde kahraman gazilerimizi, şehitlerimizin yakınlarını, çocuklarını ve yetimlerimizi de unutmayacak, onların yanında olacağız

Buradan bir kere daha kararlılıkla ifade ediyorum; hiç kimsenin birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi ve huzurumuzu bozmasına izin vermeyeceğiz.

İlçemizde yaşayan bütün vatandaşlarımızın ve milletimizin kurban bayramını tebrik ediyorum. Bu vesile ile aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyor, bu bayramın, İslam alemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini temenni ediyorum.

 Dr. Hüseyin YARALI / Saruhanlı Belediye Başkanı

resize-of-img_8784