Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Demokrasi Şehitleri İçin Hayır Yemeği Düzenlendi

04 Ağustos 2016

Saruhanlı İlçesine bağlı Çullugörece Mahallesinde, 15 Temmuz Darbe girişiminde hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için hayır yemeği düzenlendi.

Köy meydanındaki kapalı alanda düzenlenen yemeğe Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Başkan Yardımcısı Mustafa Ercan Bilgiç ve Meclis üyesi Burhan Tezcan da katıldı.

Yemeğin ardından mahalle Muhtarı Mustafa Kılınç ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yaralı, burada yaptığı konuşmada  “millete ihanet” olarak değerlendirdiğini, 15 Temmuz darbe girişimini nefretle kınadığını belirterek şunları kaydetti;

“Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak girmiştir. Aziz milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı girişimi engellemiştir. O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir. Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim, karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır”

Milli irade karşıtı herhangi bir girişimin, halkın sağduyusu, birlik ve beraberlik duygularının karşısında başarıya ulaşmasının mümkün olmadığını savunan Yaralı, sözlerini şöyle tamamladı;

“Ülkemize ve milletimize yönelik bu ihanet, devlet ve millet dayanışması ile ortadan kaldırıldı. Milletimiz elinde Türk bayrağı göğsünde imanla meydanlarda darbeye karşı durdu. Bizler bu toprakları kolay kazanmadık. 15 Temmuz demokrasi direnişinde şehit düşen asker, polis ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum”