Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Engelli Çocuklar Engel Tanımıyor

11 Ağustos 2016

Saruhanlı’daki Özel Bircan Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde eğitim gören 20 öğrenci, Saruhanlı Belediyesi tarafından açılan kursta yüzme öğreniyor.

İlçede engelli çocuklara yönelik düzenlenen yüzme kursu için Belediye Sosyal Aktivite Merkezi’nde ki tesislerde açılış programı düzenlendi.

Etkinlikte günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra engelli öğrenciler havuza alınarak uzman antrenörler eşliğinde yüzme kursuna başlandı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, engellilerin ihtiyaçları ile yakından ilgilendiklerini belirterek, şunları kaydetti;

“Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi, çağdaş toplum anlayışının bir parçasıdır. Engelli olmak bir kusur değildir. Hepimiz engelli olmak için bir potansiyeliz bu nedenle toplum olarak engellilere gereken ilgi ve desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Bizler bu bakımdan engelli çocuklarımız için böyle bir kurs planladık. İnşallah onlar yüzme sporunu öğrenecek, belki ileride bu branşta ulusal ve uluslararası başarılara imza atacaklar.