Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Engelliler Derneğine Dükkan Tahsisi

09 Mart 2017

Saruhanlı Belediyesinden Engelliler Derneğine Dükkan Tahsisi

Saruhanlı’da mülkiyeti Belediyeye ait olan, Saruhanlı Bedensel Engelliler Derneği’nin dernek binası olarak kullandığı dükkan, Belediye meclisinin kararıyla Engelliler Derneği’ne bedelsiz olarak tahsis edildi.

Saruhanlı Belediyesi Mart ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkan Vekili Eşref Doğrukıran’ın başkanlığında Üzüm Otel’de yapıldı.

Çeşitli gündem maddelerinin görüşüldüğü toplantıda, mülkiyeti belediyeye ait Cumhuriyet mahallesi Cumhuriyet meydanı No:11 adresinde bulunan dükkanın Saruhanlı Bedensel Engelliler Derneğine Bedelsiz olarak tahsis edilmesine yönelik teklif ele alındı.

Yapılan görüşmelerin ardından söz konusu teklif Belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.

Başkan Vekili Doğrukıran, bu konuya ilişkin yaptığı açıklamada, Saruhanlı Belediyesi olarak yılın 365 günü engellilerin hizmetinde olduklarını söyledi.

Engelliler Derneği tarafından iki yıla yakın zamandır kullanılan hali hazırdaki dükkanın, derneğe bedelsiz olarak tahsis edildiğini anımsatan Doğrukıran, kararın hayırlı olmasını dileyerek şöyle devam etti;

“Engellilerin geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten bireyler olarak kendi kendilerine yeter duruma gelmeleri için kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum kuruluşları olarak engelli vatandaşlarımıza destek olmalıyız. Bizler, Belediye Başkanımız Dr. Hüseyin Yaralı başta olmak üzere meclis üyeleri olarak engelli kardeşlerimizin yanında ve hizmetindeyiz. Bugün burada bunun bir örneğini hayata geçirdik. Hayırlı olsun.”