Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Engellilere Büyük Hizmet

01 Nisan 2016

SARUHANLI (01.04.2016) – Saruhanlı Belediyesi ilçede akülü engelli aracı ile hayata tutunan engelli vatandaşların kullanımı için belirli noktalara engelli aracı şarj istasyonu kuracak.

Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Belediyenin talebi üzerine bir firma tarafından Saruhanlı’ya getirilen engelli aracı şarj istasyonları inceledi.

Başkan Yaralı, incelemeleri sırasında beraberinde hazır bulunan Belediye Başkan Yardımcıları Cevdet Aydın ve Suat Diktaş ile Saruhanlı Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Usman’ın da görüşlerini aldı.

Yaralı, burada yaptığı açıklamada Saruhanlı Belediyesi olarak engelli vatandaşlara yönelik her türlü hizmeti yerine getirmeye çalıştıklarını ifade etti.

Engellilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayarak onların yanında olmaya, onları yalnız ve çaresiz bırakmamaya gayret ettiklerini dile getiren Yaralı şunları kaydetti;

“Engelli kardeşlerimizin gerek akülü araba, gerekse tekerlekli sandalye gibi ihtiyaç duydukları her çeşit gereksinimlerini temin edip kendilerine ulaştırıyoruz. Bugün onlar için daha farklı bir hizmetin içerisindeyiz. Akülü engelli araçları için ilçemizin iki farklı bölgesine şarj istasyonları kuracağız. Engelli kardeşlerimizin de bizden böyle bir talebi vardı. Artık çarşıda gezerken aküsü azalan veya biten engelli vatandaşımız aracını şarj etmek için evine gitmek zorunda kalmayacak. Bu istasyonlarda aracını şarj edip yoluna devam edebilecek. Şu an bunun incelemesini yapıyoruz. En kısa sürede bu hizmeti de hayata geçireceğiz.”

Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Usman ise engelliler için büyük bir ihtiyacın giderildiğini belirterek şöyle dedi;

“Belediye Başkanımız Dr. Hüseyin Yaralı’ya çok teşekkür ediyoruz. Bizler için önemli bir ihtiyacı daha temin ederek yanımızda olduğunu gösterdi. Artık engelli arkadaşlarımızı sokakta dolaşırken “şarjım bitecek” korkusu yaşamayacak ve rahat bir şekilde gezebilecekler” dedi.

Bedensel engelli Hakan Sertel ise engellilere sağladığı hizmetlerden dolayı Başkan Yaralı’ya teşekkür etti.