Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Gaziler Günü Saruhanlı Törenle Kutlandı

19 Eylül 2015

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e mareşal rütbesi ve gazilik unvanının verildiği 19 Eylül “Gaziler Günü” Saruhanlı’da düzenlenen törenle kutlandı.

Törene İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Serhat Karakuş, Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, daire amirleri, Kore, Kıbrıs ve Güneydoğu gazileri ile vatandaşlar katıldı.

Törende Mülki İdare Amirliği, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin anıta sunulmasının ardından saygı duruşunda bulundu ve istiklal marşı okundu.

İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli Jandarma Üstçavuş Hüseyin Güzelaydın burada yaptığı konuşmada, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk halkının kahraman gazilere olan vefa borcunu hiçbir zaman unutmayacağını kaydetti.

Vatanları için hayatlarını feda etmeyi göze almış, gazilik onuruna erişenlerin sevinç gününü kutlamanın derin heyecanı içinde olduklarını ifade eden Güzelaydın “Bugün bu güzel topraklarda bağımsız, onurlu ve hür yaşayabiliyorsak bunu aziz şehitlerimize ve gazilerimize borçluyuz” dedi.

Törende daha sonra öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin şiirler okundu. Program, davetlilere ikramlarda bulunulması ile sona erdi.