Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Geçici Hayvan Bakım Evimizde ki Çalışmalar

02 Temmuz 2016

Saruhanlı Belediyesi geçici hayvan barınağında sokak hayvanlarına yönelik çalışmalar titiz bir şekilde devam ediyor.

Halkın sağlığı kadar hayvan refahını da düşünen Saruhanlı Belediyesi, bu amaçla sokak köpeklerinde kontrolsüz üremenin önlenmesi için kısırlaştırma yapmakta, hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların önüne geçmek için ise aşılama ve gerekli koruyucu önlemleri almaktadır.

Bu kapsamda Belediye geçici hayvan bakım evinde çalışmalar titizlikle yürütülmektedir. 2016 yılının ilk altı aylık periyodunda ilçe merkezi ve 50 mahalleden toplanarak geçici hayvan bakım evine getirilen 105 adet sokak hayvanı kısırlaştırılmış, aşılanmış, küpelenmiş ve mikroçip uygulaması yapıldıktan sonra kayıt altına alınmıştır. Tedavi süreci tamamlanan sokak hayvanları alındıkları ortamlara geri bırakılmıştır.

Doğal ortamlarına bırakılan bu hayvanların hayatını idame ettirmeleri için gerekli olan su ve yiyecek desteğini sağlamak amacıyla ilçemizin belirli noktalarına sokak hayvanları beslenme odakları kurulmuştur.

Geçici hayvan bakım evi hafta içerisinde ziyaretler ve hayvan sahiplendirme amacıyla 10.00-12.00 ve 14.00-16.00 saatleri arasında hizmet vermektedir.