Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Halitpaşalı Öğrencilere Yeni Spor Tesisi

08 Mart 2017

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’nın talimatıyla, Saruhanlı Belediyesi tarafından Halitpaşa Mahallesi Gazi Fatih İlköğretim Okulu bahçesinin alt kısmındaki alana inşa edilen basketbol sahası tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunuldu.

Belediye Başkan Vekili Eşref Doğrukıran, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık ile birlikte bölgede incelemelerde bulunarak, Halitpaşa’ya kazandırılan spor tesisinin hayırlı olmasını diledi.

Doğrukıran burada yaptığı açıklamada, Halitpaşa’da mevcut okul bahçesinin yetersiz geldiğini, be nedenle okulun alt kısmında atıl halde bulunan araziyi de bahçeye dahil ederek bu alanı spor tesisine dönüştürmeye karar verdiklerini kaydetti.

Bu kapsamda tesviye çalışması tamamlanan arazinin üzerine basketbol sahası kurulduğunu ifade eden Doğrukıran şu bilgileri verdi;

“Basketbol sahasının yapımı tamamladı. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz alanda peyzaj çalışmalarını sürdürüyor. Belediye Başkanımız Dr. Hüseyin Yaralı bu tesisi öğrencilere ve gençlerimize hediye etti. Onlar bizim geleceğimiz. Çocuklarımızın iyi bir okulda eğitim görmesi, güzel ve donanımlı tesislerde spor yapması bizim için önemlidir. Hayırlı olsun.”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık ise eğitime verdiği desteklerden dolayı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’ya teşekkür etti.