Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Halitpaşa’ya Dev Sosyal Tesis Kurulacak

30 Ekim 2017

Saruhanlı Belediyesinden Halitpaşa’ya Büyük Yatırım

Saruhanlı Belediyesi tarafından Halitpaşa mahallesinde yıkımı gerçekleştirilen 8 dekarlık eski okul bahçesine inşa edilecek dev tesisin yapımı için yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, gazetecilere yaptığı açıklamada bir çok mahallede hayata geçirdikleri tesislerden birini de Halitpaşa mahallesine kazandıracaklarını belirtti.

Halitpaşa’da geçtiğimiz yıllarda yıkımı yapılan okulun bahçesine kurulacak tesisin içerisinde birden çok sosyal ve sportif yapıyı bulunduracağını ifade eden Yaralı, şu bilgileri verdi;

“Halitpaşa mahallemize gerçekten güzel ve kapsamlı bir tesis kuruyoruz. İçerisinde kapalı düğün salonu, amfi tiyatrolu yazlık düğün bahçesi, kafeterya, halı saha, basketbol sahası, soyunma odaları, fitnıss aletleri, çocuk oyun parkları, süs havuzu ve otopark da yer alıyoruz. Bunun yanında tesiste ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarımız da olacak. Halitpaşalı kardeşlerime hayırlı olsun.”

Halitpaşa’nın sosyal donatı alanındaki tüm ihtiyaçlarını karşılayacak tesis için çalışmaların başladığını dile getiren Yaralı, “Saruhanlı’da hayata geçirdiğimiz sosyal tesislerin bir benzerini Halitpaşa’ya kazandıracağız. Tesisi kuracağımız alanda kod çalışması yapıldı. Kollarımızı sıvayıp, “Bismillah” dedik. Tekrar hayırlı olsun.”