Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

“İftar Vakti Kardeşlik Vakti” Projesi

29 Haziran 2015


Manisa Valiliği tarafından düzenlenen “İftar Vakti Kardeşlik Vakti” Projesi kapsamında 3 Temmuz Cuma günü Mütevelli mahallesinde halka açık iftar yemeği verilecek.

Ramazan ayında Manisa Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan ‘İftar Vakti Kardeşlik Vakti’ projesi çerçevesinde hayırseverlerin katkılarıyla Manisa merkez ve 6 ilçesinde yaklaşık 20 bin kişiye iftar verilecek.

Proje ile Manisa’nın yoğun göç alan mahallelerinde yaşayan vatandaşlarla birlikte iftar yapılarak devlet-vatandaş kaynaşmasının sağlanması, birlik, beraberlik, kardeşlik ve yardımlaşma duygularının canlandırılarak farkındalığın artırılması amaçlanıyor.

Vali Erdoğan Bektaş ve ilgili daire müdürlerinin katılımıyla 21 gün boyunca Manisa merkezdeki 15 mahalle ile Salihli, Turgutlu, Saruhanlı, Akhisar, Alaşehir ve Soma ilçelerinde 5 ayrı menüden oluşan yaklaşık 19 bin 350 kişiye verilecek iftar yemeklerinde vatandaşların dertleri dinlenerek çözüm de bulunmaya çalışılacak.

“İftar Vakti Kardeşlik Vakti” Projesinin ilk iftarı, 18 Haziran Perşembe günü Kuşlubahçe Mahallesinde Merkez Efendi İlköğretim Okulu bahçesinde Ticaret Borsası sponsorluğunda gerçekleştirilecek. 22 Haziran Pazartesi günü Şehzadeler Ziraat Odası sponsorluğunda Şehitler Ortaokulu bahçesinde bedensel engelliler, görme engelliler, koruyucu aileler birlikte iftar yapacaklar. 2 Temmuz Perşembe günü Manisa Organize Sanayi Bölgesi (MOSB) sponsorluğunda MOSB bahçesinde şehit yakınları ve gaziler ile iftar yapılacak. Program 16 Temmuz Perşembe günü Sanayi ve Ticaret Odası sponsorluğunda Alaybey Mahallesindeki Cumartesi Pazar yerinde verilecek iftar yemeği ile sona erecek.

Projeye Destek Veren Kurum ve Kuruluşlar: Manisa Valiliği (İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü), Şehzadeler Kaymakamlığı, Yunusemre Kaymakamlığı, Akhisar Kaymakamlığı, Alaşehir Kaymakamlığı, Salihli Kaymakamlığı, Saruhanlı Kaymakamlığı, Soma Kaymakamlığı, Turgutlu Kaymakamlığı

Sponsorlar: Manisa Organize Sanayi Bölgesi, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa Ticaret Borsası, Şehzadeler Ziraat Odası, Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği, Manisa Madeni Sanatkârlar Esnaf Odası, Vestel Elektronik Üretim Sanayi AŞ., Sadık ÖZKASAP ve Ergun TÜREK.

afis(1)