Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

İmam Hatip Lisesi’nin Kaba İnşaatı Tamamlandı

15 Mart 2017

Saruhanlı Belediyesinin Tahsis Ettiği 12 Dönüm Alana

İmam Hatip Ortaokulu, Lisesi, Öğrenci Yurdu ve Cami Yapılıyor

Saruhanlı İlçesinde, Belediyenin tahsis ettiği Saruhan mahallesindeki 12 bin 250 metrekare alana, İmam Hatip Orta Okulu, İmam Hatip Anadolu Lisesi, 200 yataklı öğrenci yurdu ve Cami’nin de içinde bulunduğu dev bir eğitim tesisi yapılıyor.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada Saruhanlı’da uzun süredir eksikliği hissedilen İmam Hatip Lisesi ve Ortaokulu’nun Saruhanlı’ya kazandırılması için bir çalışma başlattıklarını söyledi.

Bu kapsamda ilk iş olarak mülkiyeti Belediyeye ait olan Saruhan mahallesindeki 12 bin 500 metrekare arsayı okul yapılması için İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis ettiklerini ifade eden Yaralı, şunları kaydetti;

“İlçemizin güzel ve merkezi bir noktasında, öğrencilerimizin kolay ulaşabileceği bu alanı okul yapılması için tahsis ettik. Bu kapsamda öncelikli olarak 16 derslikli İmam Hatip Ortaokulu’nun yapımına başlandı. Okulun kaba inşaatı hızla devam ediyor. Daha sonra da Lise, cami ve pansiyonumuzun yapımına geçilecek. Bu alan okulların yapılmasıyla külliye havası kazanacak. Okulların burada konuşlanmasıyla birlikte, ilçe merkezine 200 metre mesafede olan ancak kıyı bir mahalle olarak kalan burası da hareketlenecek. Şehirleşme anlamında da güzel bir yer seçtik. İlçemiz için hayırlı olsun.”

Başkan Yaralı, ilçede halihazırdaki İmam Hatip Ortaokulu’nda 128, Lise de ise 110  olmak üzere toplam 238 öğrencinin eğitim gördüğünü belirtti.