Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Mezarlıktaki Bakımsızlık Tepki Çekti

26 Ağustos 2015

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olan Saruhanlı İlçesine bağlı Hacırahmanlı mahalle mezarlığının bakımsız kalması vatandaşların tepkisine yol açtı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, bir cenaze töreni için gittiği Hacırahmanlı’da mahalle mezarlığının bakımsız kaldığı yönünde vatandaşlardan şikayet aldı.

Burada vatandaşlara mezarlıkların Manisa Büyükşehir Belediyesinin sorumluluğunda olduğunu anlatan Yaralı, şunları söyledi;

“Altyapı, içme suyu, yol, ulaşım itfaiye ve mezarlıkların bakımı Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğundadır. Bahsettiğim hizmetler kanunla ilçe belediyelerinden Büyükşehir Belediyesine devredilmiştir. Mezarlıkları temizleyecek, bakım ve onarımını yapacak olan kurum Manisa Büyükşehir Belediyesidir”

Başkan Yaralı, Büyükşehir yapılanması sırasındaki 6 aylık geçiş sürecinde Saruhanlı Belediyesi’nin tüm hizmetleri aksatmadan yerine getirdiğini de ifade ederek, Hacırahmanlı mezarlığındaki ara yolların Saruhanlı Belediyesi tarafından yapıldığını da anımsattı.