Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediye Meclisi’nden Örnek Karar

08 Ağustos 2016

İlçedeki Meydana “15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi” Adı Verildi

Saruhanlı İlçesinde resmi tören ve etkinliklerin düzenlendiği, halk arasında tören alanı olarak bilinen bölgenin adı, Belediye Meclisi’nin kararıyla “15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı” olarak değiştirildi.

Saruhanlı Belediyesi Ağustos ayı olağan meclis toplantısı, Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’nın Başkanlığı’nda, meclis üyelerinin katılımıyla Üzüm Otel’de yapıldı.

Toplantıda gündem maddeleri arasında yer alan, ilçedeki tören alanı olarak bilinen bölgenin adının  “15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanı” olarak değiştirilmesi konusu ele alındı.

Başkan Yaralı, bu konu üzerine yaptığı açıklamada, “15 Temmuz akşamı kalkışılan darbe girişiminin bertaraf edilmesinin ardından ülkemiz genelinde demokrasi ve vatan nöbetleri tutulmaya başlandı. Bizlerde Saruhanlı halkı olarak demokrasi nöbetlerimizi tören alanında tuttuk. Milletin iradesi günlerce bu alanda bir araya geldi, millet darbeye karşı tepkisini, vatana karşı sevgisini bu alanda haykırdı. Dolayısıyla bu meydan gönüllere “Şehitler ve Demokrasi Meydanı” olarak kazındı. Bu bölgenin bundan sonra bu isimle anılması en büyük arzumuzdur” diye konuştu.

Belediye meclisi üyelerinin de olumlu karşıladığı isim değişikliği teklifi oy birliğiyle kabul edildi.