Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediye Personeline Eğitim Verildi

23 Kasım 2015

Siyaset Bilimci ve Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem, Saruhanlı Belediyesi idari personeline ve işçilerine “Güçlü Kurumsal Aidiyet ve Etkin Kurum Kültürü” eğitimi verdi.

 Saruhanlı Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ve iki gün süren eğitime Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ile Başkan Yradımcıları da katıldı.

İlk olarak Belediyenin idari personele verilen eğitimle başlayan program üç saat sürdü. Güçlü kurum kültürü ve kurumsal aidiyet, mesleki aidiyet ve farkındalık konularında eğitim alan, idari personel verilen aradan sonra ikinci seminer konusu olan liderlik ve motivasyon konularında bilgi aldı.

Eğitimin ikinci günü ise eğitim programı ise, Belediye’nin işçilerine yönelik kurumsal aidiyet, birlik ve beraberlik duygularının güçlendirilmesi üzerine yine üç saat olarak devam etti.

İki gün boyunca devam eden hizmet içi seminerlerden çıkan, idari personelin ve işçilerin memnuniyeti gözden kaçmadı. Tüm çalışanlar, eğitimden hem motive olarak çıktıklarını hem de büyük bir farkındalık kazandıklarını ifade ederek, organizasyonu düzenleyen Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’ya ve Eğitim Uzmanı Ozan Erdem Hoca’ya teşekkür ederek hem topluca hem de birçoğu tek tek hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem: “Medine, medenî ve medeniyet aynı kökten türemiş kelimelerdir. Medenî, Medineli, şehirli demektir. Bizim şehirlerimiz medeniyettir. Bu şehirleri inşa eden, imar eden ve ihya eden de belediyelerimizdir. Belediye çalışanlarımızdır. Ne diyor Yunus Emre, ‘Benim yüzüm yerde gerek bana rahmet yerden yağar.’ Yerden yağar demesi, Allah’ın en şeref sahibi olarak yarattığı insana yani eşref-i mahluk olan insana hizmet edersem, hayır edersem işte Allah’ın rahmeti bana o zaman yağar diyor. İşte, bir şehirde bolluk, bereket, rahmet bu düşünceyle hizmet edildiğinde, Halka hizmet, Hakk’a hizmet düşüncesiyle çalışıldığında olur. Belediye çalışanları bu farkındalıkta olursa, o zaman o şehir medine olur, medeniyet olur. Saruhanlı Belediyesi çalışanları olarak o halde önce ne yaptığımızın değil, neden yaptığımızın idrakinde olacağız.” diyerek seminere başlayan Erdem, iki gün süren eğitimden kendilerinin de gösterilen ilgiden ve yoğun katılımdan büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti.  

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı ise “Belediye’de görevli tüm personelimize, Siyaset Bilimci ve Siyasal İletişim Uzmanı Ozan Erdem tarafından, “Liderlik ve Motivasyon” ile “Kurum Kültürü ve Kurumsal Aidiyet” konularında seminer verildi. Belediye Kültür Merkezi’nde iki gün süreyle düzenlenen seminer gayet verimli geçti. Engin bilgisi ve güçlü hitabeti ile personelimize kazandırdığı bilgi, beceri ve deneyimlerinden dolayı Ozan Erdem’e teşekkür ederim” dedi.