Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediyesi’nden 15 Temmuz Programı

25 Ekim 2016

Saruhanlı Belediyesi tarafından düzenlenen, “15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” Belediye Kültür Merkezinde yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Kuran-ı kerim tilaveti ve darbe gecesi yaşananlarla ilgili slayt gösterisinin sunulduğu programda Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ve Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, birer konuşma yaptı.

Başkan Yaralı,15 Temmuz 2016 tarihinin Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir sınavdan geçtiği önemli bir gün olduğunu belirterek, “Bu tarih, ülkemizin ikinci kurtuluş mücadelesinin yaşandığı, hafızalardan asla silinmeyecek bir dönüm noktasıdır” dedi.

15 Temmuz gecesi ülkemizi, milletimizi ve aydınlık yarınlarımızı yok etmek isteyen vatan hainlerinin harekete geçtiğini ifade eden Yaralı, şunları kaydetti;

“Cumhurbaşkanımızın, “Siz meydanlara bizler ölüme” diyerek davet ettiği milletimiz, emniyet mensuplarımız ve silahlı kuvvetler içerisindeki vatanseverler sokakları ve meydanları doldurarak darbe girişimini engelledi.15 Temmuz’da, tıpkı Çanakkale’de, İstiklal Savaşımızda olduğu gibi, tüm fertleriyle tek yürek olmuş, iradesini darbecilere çiğnetmeyen büyük Türkiye vardı, büyük Türk milleti vardı. Bu darbe girişiminde, milletimiz, tıpkı bin yıl önce Malazgirt’te olduğu gibi, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.”

Ak Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk ise 15 Temmuz gecesi milletin büyük bir felaketten kurtulduğunu dile getirerek, “Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak, 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler, ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır” dedi.

Türkiye’nin geleceğine, refahına ve huzuruna zarar verecek her türlü demokrasi dışı girişimlerin karşısında olmaya devam edeceklerini söyleyen Külünk, “Milletimize bunu yapanlar, hukuk kuralları içerisinde cezasını çekecektir. Ülkemizin demokratik kurumlarına karşı yapılan dehşet verici saldırıları bir kez daha şiddetle kınıyorum. 15 Temmuz demokrasi direnişinde ve bu topraklar için bugüne kadar şehit düşen asker, polis ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize acil şifalar diliyorum.”

Programın sonunda, Başkan Yaralı Milletvekili Külünk’e çiçek takdim etti.