Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı Belediyespor Taekwondo da İddialı

31 Ocak 2017

Taekwondocu Gençlerde Terfi Heyecanı

Saruhanlı Belediyespor Taekwondo kursuna katılan 45 sporcu, 4 aylık eğitimin ardından düzenlenen kuşak terfi sınavını başarıyla tamamladı.

Saruhanlı Belediyespor Taekwondo Takımı’nın 2017 yılı Ocak dönemi Kuşak Terfi sınavı Saruhanlı Belediyesine ait kapalı spor salonunda yapıldı.

Taekwondo Milli Takım Antrenörü Süleyman Başar’ın gözetiminde yapılan kuşak terfi sınavında, haftanın 3 günü 4 aylık eğitime tabi tutulan 45 sporcu sınavı başarıyla tamamlayarak bir üst kuşağa terfi etti.

Sporcular hocalarından öğrendikleri teknikleri tatbik etmek isterken aynı zamanda teorik sorulara da cevap verdiler. Sınavda minik sporcular zaman zaman heyecanlandılar. Sporcular sınav öncesi antrenman yaparak velilere görsel bir şölen de sundular.

Başar’ın başkanlığını üstlendiği sınav komisyonunda Milli Hakemler Refik Yağdıran ve Zekai Demir ile Antrenörler Berkay Görgülü ve Serap Aydeniz görev aldı.

Etkinlikte sınavı izleyen öğrenci velilere yönelik bir konuşma yapan Başar, Taekwondo’nun çıplak el ve ayakla yapılan, ilk olarak Kore’de ortaya çıkan bir Uzakdoğu savunma sanatı ve sporu olduğunu belirtti.

4-14 Şubat 2017 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan ve yaklaşık 50 ülkenin katılacağı Uluslararası Taekwondo şampiyonasına (Turkısh Open) 3 sporcu ile katılacaklarını belirten Başar, bu şampiyonadan madalya ile dönmek istediklerini ifade etti.

Başar, Taekwondo sporuna sağladığı destekten dolayı Saruhanlı Belediye Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’ya teşekkür etti.

Program, öğrencilerin teknik gösterileri ve günün anısına toplu hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.