Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı’da Kar Yağışı

18 Ocak 2016

Saruhanlı ilçesinde sabahın erken saatlerinde başlayan kar yağışı etkisini sürdürüyor.

Türkiye’nin ılıman ilçeleri arasında yer alan 43 rakımlı Saruhanlı’da kar yağışı etkisini sürdürürken İlçe merkezi ve mahallelerde sokaklar beyaza büründü.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, sabah mesaisine gelişinde personeliyle birlikte belediye binası önünde hatıra fotoğrafı çekildi.

Başkan Yaralı, burada yaptığı açıklamada ilçede 1 yıl aradan sonra kar sevinci yaşandığını, bazı vatandaşların kar topu oynadıklarını belirtti.

Sabah saatlerinde başlayan kar yağışının ilçe genelinde etkisini sürdürdüğünü ifade eden Yaralı, şunları kaydetti;

“İlçemize yılın ilk karı düştü. Sokakları kar tutmaya başladı. Ancak yüksek kesimlerde ki yerleşim bölgelerinde kar kalındığının daha yüksek olduğu konusunda bilgi alıyoruz. Ekiplerimiz kar yağışından kaynaklanacak her türlü olumsuzluğa karşı hazır bekliyor. Gerekli tedbiri aldık”

Yeraltı sularının beslenmesi, bölgedeki baraj ve göllerin doluluk oranının artması bakımından kar yağışının çiftçileri sevindirdiğini dile getiren Yaralı, üreticilere bereketli bir yıl geçirmeleri temennisinde bulundu.

Öte yandan Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinden alınan bilgiye göre kar yağışı bugün öğleden sonra etkisini kaybedecek.