Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Saruhanlı’da Yamaç Paraşütü Sporu Yapılacak

21 Ocak 2016

Saruhanlı İlçesine bağlı Çınaroba mahallesindeki 460 rakımlı Çınarlıtepe’de yamaç paraşütü sporu yapılabilmesi için çalışma başlatıldı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Türk Hava Kurumu’na (THK) bağlı Manisa Sportif Havacılık Kulübü Derneği Başkanı Bilgin Yavaş, İdari İşler Müdürü Doğan Uçar, Tandem Pilotu Elif Kurukütük ve Paramotör Pilotu Duncan Babington’u makamında kabul etti.

Kulüp Başkanı Yavaş ziyarette yaptığı konuşmada coğrafi özellikleri bakımından yamaç paraşütü sporuna uygun olduğunu belirledikleri Çınaroba mahallesinde bu sporu icra etmek istediklerini ifade ederek Başkan Yaralı’dan destek talebinde bulundu.

Başkan Yaralı ise bu konuda Sportif Havacılık Kulübü’ne destek sözü vererek, “Bölgemizin yamaç paraşütü sporcuları için cazip hale gelmesi, hem sportif havacılık camiasına hem de Saruhanlı’nın yurt çapında tanınmasına ve gelişip çekici bir turizm merkezi olmasına katkı sağlayacaktır. Bunun için Saruhanlı Belediyesi olarak gerekli her türlü desteği sağlaya hazırız” dedi.