Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Şehidimizi Son Yolculuğuna Uğurladık

21 Aralık 2015

Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Uzman Çavuş Erdoğan Kaya, memleketi Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Dilek mahallesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Saruhanlı Devlet Hastanesi morgundan alınan şehit Kaya’nın naaşı, konvoy eşliğinde Dilek Mahallesi’ndeki babaevine getirildi.

Babaevinde helallik alınması sırasında fenalaşan şehidin babası Tuncay Kaya ile halası Nuray Kaya, askerler ve sağlık görevlileri tarafından sakinleştirildi. Şehidin naaşı, daha sonra Dilek Mahallesi Cemevi’ne önüne getirildi.

Burada düzenlenen cenaze törenine, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa milletvekilleri, Askeri erkan, Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile şehidin yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehidin babası Tuncay ile halası Nuray Tuncay ile diğer yakınları, Kaya’nın tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Ayakta durmakta güçlük çeken baba Kaya, tören boyunca şehidin tabutu önünde sandalyede oturdu.

Cemevi önünde düzenlenen törenin ardından şehit Kaya’nın naaşı, Dilek Mahallesi Mezarlığı’nda gözyaşlarıyla defnedildi.