Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Şehitlerimiz İçin Mevlit Okutuldu

17 Eylül 2015

Saruhanlı’da çarşı esnafı tarafından son dönemde yaşanan terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için mevlit okutulup lokma hayrı düzenlendi.

Merkez camiinde düzenlenen programa Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Belediye Meclisi üyeleri, esnaflar ve vatandaşlar katıldı.

Çarşı Camisinde okutulan mevlidin ardından şehitler için dua edildi ve lokma dağıtıldı.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, burada yaptığı açıklamada, terör saldırılarını nefretle kınadığını bildirdi.

Son dönemlerdeki hain saldırılarda şehit olan asker ve polislere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar, acılı ailelere sabır ve başsağlığı dileyen Yaralı şunları kaydetti;

“Terörün hedefi bellidir. O da kardeşliktir, milli birliğimizdir, dirliğimizdir, refahtır, toplumsal barışımızdır. Bu hain saldırıları gerçekleştirenleri, bu alçak terör eylemlerinden rant devşirenleri bir kez daha lanetliyorum. Herkes şunu bilsin ki; bu devlet o hainlerden de, onların küçük hesaplarından da büyük ve güçlüdür. Aziz milletimizden ricamız şudur; böyle zamanlarda baş gösteren provokasyonlara ve kaynağı belirsiz dedikodulara prim vermeyelim ve oyuna gelmeyelim. Nihayetinde, bu terör örgütü Türkiye’de kriz ve kaos çıkarmak istiyor, Türkiye’de etnik ve mezhebi çatışmayı körüklemek istiyor. Şimdi bu tür istismarlara yönelmek yerine herkesin göstermesi gereken tavır, birlik ve beraberlik tavrıdır”