Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Türk Kızılay’ından Şehit Ailesine Nakdi Yardım

22 Şubat 2016

BAŞKAN YARALI: ŞEHİDİMİZİ ASLA UNUTMAYACAĞIZ

Türkiye Kızılay Derneği Genel Merkezi, Şırnak’ın Cizre ilçesinde 2 ay önce şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Çavuş Erdoğan Kaya’nın ailesine 3 bin 10 lira nakdi yardım gönderdi.

Türk Kızılayı Saruhanlı Şubesi Başkanı Mehmet Çetin, Genel merkez tarafından gönderilen para yardımını, İlçe Kaymakamı Erdoğan Kanyılmaz ile Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı’nın huzurunda şehidin eşi Meliha Kaya ve babası Hamza Yaşar’a teslim etti.

Başkan Yaralı, burada yaptığı konuşmada, terörü nefretle kınadığını ifade ederek, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine ve yakınlarına bir kez daha başsağlığı diliyorum. Şehidimizin ailesi artık bize emanettir” dedi.

-Şehit Erdoğan Kaya-

Manisa’nın Saruhanlı İlçesine bağlı Dilek Mahallesinde dünyaya gelen Jandarma Komando Uzman Çavuş Erdoğan Kaya, Şırnak’ın Cizre İlçesinde 20 Aralık 2015 tarihinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede şehit düşmüştü.

Şehit düştüğü tarihte eşi Meliha ile 6 aylık evli olduğu öğrenilen Kaya’nın cenazesi memleketi Saruhanlı’nın Dilek mahallesinde toprağa verilmişti.