Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Üzüm Otel’de Bir Yılda 6 Bin Kişi Konakladı

29 Haziran 2015

Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı, gazetecilere yaptığı açıklamada ilçedeki konaklama sorununun giderilmesi amacıyla 2010 yılında hizmete açılan otelin 5 yıldan bu yana tam kapasite çalıştığını kaydetti.

Saruhanlı Belediyesince işletilen İstasyon Mahallesi Menekşe Sokakta hizmet veren 17 odadan oluşan ve 50 kişilik kapasiteye sahip Üzüm otelin müşterilerine en iyi hizmeti sunduğunu ifade eden Yaralı, şunları kaydetti;

“İlçemizde 5 yıldır faaliyet gösteren otelimiz bu yörede önemli bir ihtiyacı karşıladı. 2014 yılında otelimizde 5 bin 780 kişi konakladı. Bu rakam da gösteriyor ki hizmetimiz amacına ulaşmıştır. Otelimizde 1 suit, 6 duble, 2 apart ve 8’da normal olmak üzere toplam 17 oda bulunuyor. Odalarda televizyon, telefon, klima ve 24 saat sıcak su mevcut. Ayrıca Otel’de her sabah açık büfe kahvaltı da veriliyor.”

-Markası Tescilli Otel-

Başkan Yaralı, 5 yıl önce hizmete açtıkları otele ilçenin en büyük gelir kaynağı olan üzümden yola çıkarak “Üzüm Otel” adını verdiklerini, belirtti.

Üreticiler için altın kadar değerli olan üzüme “Altın Üzüm” unvanının tescili için Türk Paten Enstitüsü’ne başvurduklarını dile getiren Yaralı, yaptıkları başvurunun kabul edildiğini ve doğrultuda Üzüm Otel’in “Altın Üzüm Otel” unvanına sahip olduğunu söyledi.