Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Yeni Belediye Binalarının Protokolü İmzalandı

27 Şubat 2017

SARUHANLI’YA HAYIRLI OLSUN

Saruhanlı’da, geçtiğimiz yıllarda yıkımı gerçekleştirilen Milli Egemenlik İlköğretim Okulunun bulunduğu alana Saruhanlı Belediye binası ve Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi binası yapılmasına ilişkin Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Saruhanlı Belediyesi arasında protokol imzalandı.

Protokol imza töreni kapsamında Saruhanlı Belediye Başkan Vekili Eşref Doğrukıran, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ü makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Başkan Ergün ve Başkan Vekili Doğrukıran, Saruhanlı ilçesinde yapılacak olan Saruhanlı Belediye binası, Büyükşehir Belediyesi Koordinasyon Merkezi binası, MASKİ, MABEM ve MASMEK kurslarının yer aldığı hizmet binası için hazırlanan protokol metnini imzaladı.

YAZ ORTASINDA TEMELİ ATILACAK

İmza töreninde konuşan Başkan Ergün, “Saruhanlı Belediyesine tahsis edilmiş olan arazi üzerine ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi ile ortak mutabakatıyla birlikte bir protokol imzalıyoruz. Mevcut Saruhanlı’nın merkezinde yer alan alanda yapılacak olan Saruhanlı Hizmet Binası ve ilçe koordinasyon binası MASKİ, MABEM ve MASMEK birimlerinin olacağı ve altında da kapalı otoparkın yer alacağı alan için projenin protokolünü gerçekleştiriyoruz.

Kesin uygulama projeleriyle ilgili süreci bu protokolün ardından başlayacak. İhaleyle birlikte 3-4 ay içerisinde projelerin hazırlanmasının ardından yaz ortalarında temelini atmak istiyoruz. Değerli başkanımız Hüseyin Yaralı’nın da sağlığına kavuşmasıyla birlikte temel atma törenini gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Başkanımız Sayın Hüseyin Yaralı’ya tekrar geçmiş olsun dileklerimi ileterek emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.

HAYIRLI OLSUN

Eşref Doğrukıran ise “Saruhanlı Milli Emlak Müdürlüğü’nün bizlere tahsis etmiş olduğu alanda Büyükşehir Belediyesi ile anlaşarak Saruhanlı Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası adı altında bina yapılacak. 2 blok şeklinde yapılması planlanıyor. Saruhanlı Belediyesi’nin de yeni bina ihtiyacı da karşılanmış olacak. Büyükşehir belediyesi ile birlikte yapacağız. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

KİMLER KATILDI

Başkanlık makamında gerçekleşen imza töreninde, Genel Sekreter Aytaç Yalçınkaya, Saruhanlı Belediyesi Başkan Yardımcıları Mustafa Ercan Bilgiç ve İsmail Ceylan ile meclis üyeleri Burhan Tezcan, Recep Çımat, Fahrettin Ayçiçek, Nuri Bozkurt, İbrahim Erselvi ve Süleyman Kahramanlar da hazır bulundu.