Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

12. Altın Üzüm ve Kültür Festivali Başlıyor

03 Eylül 2018

Saruhanlı’da Esat Kabaklı ve Gökçe Sahne Alacak

Türk Patent Enstitüsü tarafından “Üzümün Başkenti” olarak tescillenen Manisa’nın Saruhanlı İlçesinde Belediye tarafından düzenlenen “12. Altın Üzüm ve Kültür Festivali” 17-23 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, konuyla ilgili gazetecilere yaptığı açıklamada, 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanacak “12. Altın Üzüm ve Kültür Festivali’nin içeriğine ilişkin bilgi verdi.

Bir hafta sürecek olan festival kapsamında Hükümet caddesinde İş Bankasından Hükümet konağına kadar alışveriş stantları açılacağını belirten Başkan Yaralı, Hükümet Konağının karşısındaki okul bahçesine lunapark kurulacağını ifade ederek şu bilgileri verdi;

-İki Büyük Halk Konseri Düzenlenecek-

“Etkinlikler çerçevesinde 19  Eylül Çarşamba akşamı, 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi meydanında Türk Halk Müziği sanatçılarından Esat Kabaklı’nın sahne alacağı ücretsiz halk konserimizi olacak. 21 Eylül Cuma akşamı ise ünlü pop müzik şarkıcılarından Gökçe’nin sahne alacağı ikinci ücretsiz halk konseri düzenleyeceğiz. Bu kapsamda hem ilçemizin Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 96. yılını kutlayacak, hem de Altın Üzüm ve Kültür Festivalimizi gerçekleştirmiş olacağız.

-Markası Tescilli Festival-

Başkan Yaralı, ilçenin en büyük gelir kaynağı olan üzümün tanıtımı için organize ettikleri festivalin adının marka tescil belgesine sahip olduğunu da kaydetti.

“Altın Üzüm ve Kültür Festivali” adının 6 yıl önce yaptıkları başvuru üzerine Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendiğini anımsatan Yaralı,

Belediye olarak üzüme büyük önem verdiklerini, bu kapsamda 7 yıl önce de Belediyeye ait otele “Üzüm Otel” ismini verdiklerini, ilçe meydanına üzüm heykeli yaptırdıklarını, belediyeye ait sosyal aktivite merkezindeki kafeteryaya da “sultaniye” ismini verdiklerini söyledi.