Logo

3 Bölgede Karla Mücadele

07 Şubat 2020

Saruhanlı’da kar yağışı nedeniyle kapanan yolları ulaşıma açmak için yoğun bir çalışma başlatan Saruhanlı Belediyesi Büyükbelen, Çullugörece ve Şatırlar mahallelerinde karla mücadele çalışması yürütüyor.

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilçedeki kar kalınlığının bazı bölgelerde 20 santimetreyi aştığını kaydetti.

Kapanan yolları ulaşıma açmak için yoğun çaba sarf ettiklerini belirten Bilgin, bu kapsamda Şatırlar, Çullugörece ve Büyükbelen olmak üzere 3 farklı hatta çalışma yürüttüklerini ifade ederek şunları söyledi;

“Kar yağışı nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara anında müdahale edebilmek için Afet Koordinasyon Merkezi oluşturduk. Bu kapsamda gelen ihbarlara anında müdahale ediyor, kapanan yolları ulaşıma açıyoruz. Ekiplerimiz 6 Şubat Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece sabaha kadar iş makineleriyle çalışma yürüttü. Kar nedeniyle kapanan yolları ulaşıma açtık. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için elimizden geleni yapıyoruz”

Başkan Bilgin, ilçe genelinde kar yağışına bağlı herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını, meydana gelebilecek vakalara karşı hazırlıklı olduklarını söyledi.

Bu arada, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal’da geceyi Şatırlar mahallesinde geçirerek, karla mücadele çalışmalarının sevk ve idaresini gerçekleştirdi.