Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

40 Yıl Sonra İp Cambazlığı Gösterisi

20 Mayıs 2019

Saruhanlı Belediyesi tarafından ilçede 40 yıl aradan sonra düzenlenen “Geleneksel İp Cambazlığı, Madrabazlık, Sihirbazlık ve Ateşbazlık” gösterileri halktan büyük ilgi gördü.

Tören alanında düzenlenen programı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP İlçe Başkanı Aysun Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri ve yaklaşık 3 bin kişi ilgiyle izledi.

Başkan Bilgin, programın açılışında yaptığı konuşmada, unutturulan milli bayramları ve geleneksel eğlence programlarını öne çıkaracaklarını ifade ederek şunları kaydetti;

“Bu akşam 40 yıl aradan sonra bir ilki gerçekleştiriyoruz. Bizlerin çocukluğunda Saruhanlı’da izleme imkanı bulduğumuz ancak 40 yılı aşkın süredir görmediğimiz ve unutulmaya yüz tutan ip cambazlığı gösterisini hemşerilerimizle buluşturduk. Öte yandan milli Bayramlarımızı  unutturmamak adına, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen Gençlik Yürüyüşüne bando takımı getirdik. 23 Nisan ve 19 Mayıs sabahı Belediye anons sisteminden marş yayını yaptık.”

Başkan Bilgin, 31 Mart seçimlerinde farklı bir oy oranı ile seçimi kazandığını da anımsatarak, “Saruhanlı’da 31 Mart’ta ‘Her şey güzel oldu’ 23 Haziran’da İstanbul’da da ‘Her şey güzel olacak’ diye konuştu.

Başkan Bilgin’in konuşmasının ardından sahneye çıkan ip cambazı, ip üzerinde yürüdü ve bisiklet kullandı. Daha sonra sihirbazlık, madrabazlık ve ateşbazlık gösterileri de sergilendi. Gösterileri ilgiyle izleyen ilçe halkı, etkinliğin düzenlenmesi sağladığı için Başkan Bilgin’e teşekkür etti.