Logo

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlandı

06 Mart 2020

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle, ilçe meydanına kadınlara çiçek hediye ederek günlerini kutladı.

Bilgin, burada yaptığı konuşmada “Gönlümüzde her zaman müstesna bir yere sahip olan, gerek aile gerekse toplum yapımızın temel direği kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü tebrik ediyorum” diyerek şunları kaydetti;

“Hem kurtuluş mücadelesinde, hem de Cumhuriyetimizin kuruluşunda kadınlarımızın yaptığı fedakarlıklar hala hafızalarımızdadır. Kadınlar, bizim topraklarımızda toplumun ve ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Kadınlarımızın evde, iş yerinde, sosyal hayatta şiddete maruz bırakılmasını ruhen, vicdanen ahlaken asla kabul edemeyiz. Ne mutlu bize ki, milletçe, tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Bizlerde Saruhanlı Belediyesi olarak kadınlarımız için çeşitli etkinlik, kurs ve faaliyetler düzenliyoruz. Kadınlarımızın haklarını yalnız bir gün değil her gün savunmalıyız ve savunacağız. Senede bir gün onları anlamaya çalışmak, onların haklarından bahsetmek, çektikleri sıkıntıları anlamaya çalışmakla yetinemeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Türk Tarihinde kahramanlık destanları yazan binlerce kadın kahramanımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Tüm kadınlarımızın, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum”

Zabıtalar Fabrikalarda Çiçek Dağıttı

Bu arada 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında Saruhanlı Belediyesi tarafından ilçe genelindeki fabrikalarda çalışan kadınlara çiçek dağıtıldı.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in talimatı üzerine hazırlanan program kapsamında ilçedeki işletmeleri ziyaret eden Zabıta ekipleri, kadınlara Başkan Bilgin’in selamını ileterek çiçek hediye etti.