Logo

Altınordu, Saruhanlı’ya Şube Açtı

13 Ekim 2019

İzmir’de 26 Aralık 1923’te kurulan ve 96 yıldır Türk futboluna sayısız sporcu yetiştiren Altınordu Futbol Kulübü, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in girişimleri ile Saruhanlı’ya şube açtı.

Başkan Bilgin, ilçede faaliyetlerine başlayan kulübü ziyaret ederek, kulübün Saruhanlı Koordinatörlüğüne atanan Altınordu’nun eski futbolcusu ve kaptanı Sadık Seyhan ile görüştü.

Daha sonra Altınordu forması ile futbol eğitimlerine başlayan çocuklarla bir araya gelen Başkan Bilgin, görev süresi boyunca spora ve futbola büyük yatırımlar yapacağını dile getirdi.

Kendisinin geçmişte profesyonel futbolculuk kariyerine sahip olduğunu, sporun içinden gelen bir Belediye Başkanı olduğu için spora önem verdiğini ifade eden Bilgin, şöyle dedi;

“Türk futboluna büyük hizmetler yapmış, alt yapıya çok büyük önem veren, Türk futboluna sayısız yıldızlar kazandıran Altınordu Futbol kulübü ile Saruhanlı belediyesi olarak güzel bir çalışmaya imza attık. Bu kapsamda Altınordu, ilçemizde şube açtı. İlçemizdeki genç yeteneklerin önü açıldı.Bu süreçten sonra ortaya koyacağımız çalışmalar sonucunda Saruhanlı’nın evlatlarını büyük kulüplerde ve hatta Milli takım kadrolarında görmek hayal olmayacak. Bunun için gayretle çalışacağız.”

Başkan Zeki Bilgin’in geçmişte takım arkadaşı olan Altınordu Saruhanlı Koordinatörü Sadık Seyhan ise spora verdiği emek ve değerden dolayı Başkan Bilgin’e teşekkür ederek, “Saruhanlı spor alanında çok şanslı bir ilçe, çünkü sporun içinden gelen bir Belediye Başkanına sahipler. Futbolda Saruhanlı’yı çok güzel günler bekliyor” dedi.

Programa Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal ve Meclis Üyesi Cavit Yaralı da katıldı.