Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Asker Adaylarından Veda Ziyareti

18 Aralık 2017

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, 1998/1 tertip olarak Şubat ayında askere gidecek olan ve veda ziyaretlerine başlayan Mütevelli mahallesinin gençlerini makamında kabul etti.

Başkan Yaralı, burada yaptığı konuşmada askerliğin vatan borcu olduğunu, davul zurnayla askere giden gençlerin bu kutsal görevi en iyi şekilde tamamlayıp evlerine dönmeleri dileyerek şöyle konuştu:

“Gençlerimizi askere uğurluyoruz, Şubat ayında Türkiye’nin dört bir yanındaki birliklerine teslim olacaklar. Vatana ve millete karşı kutsal görevlerini yerine getirmek için gidiyorlar. Her biri bir birinden değerli pırıl, pırıl gençlerimiz, inşallah güle güle giderler, kendilerine şimdiden hayırlı teskereler diliyorum. Atalarımız Çanakkale’de bu vatan için canını verdi. Onların çabası ile bu memleketi kurduk ve bu günlere geldik. Şimdi bizim de bu vatan için bir görevimiz var.  Bu görev askerliktir. Bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirmeliyiz.”

Yaralı, ziyaretin sonunda askere adayı gençlere çeşitli hediyeler verdi. Asker adayı gençler ise memleketin birliği ve dirliği için her türlü göreve hazır olduklarını dile getirdi.