Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Atamız Dünya’ya Mal Olmuş Büyük Bir Liderdi

10 Kasım 2017

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı;

“Atamız Dünya’ya Mal Olmuş Büyük Bir Liderdi”

Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Atatürk’ün tüm dünyada hayranlık uyandıran başarıları, düşünceleri, liderlik yeteneği ve üstün kişiliği ile tarihe mal olmuş büyük bir lider olduğunu söyledi.

Başkan Yaralı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete intikal edişinin 79. yılında özlem, saygı ve rahmetle andıklarını belirtti.

Başkan Yaralı, şunları kaydetti; “79 yıl önce 10 Kasım sabahı toplumun her kesimini kucaklayan dev yürekli, ileri görüşlü, üstün yetenekli, adını dünya tarihine yazdıran büyük bir lideri; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü kaybettik. 10 Kasım günü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk için yas günü değil, fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi bir ve beraber olmamız gereken bir gündür.

Atatürk ilke ve inkılaplarıyla çağı yakalayan ve sürekli gelişen ülkemiz, bugününü elbette büyük öndere, silah arkadaşlarına, şehit ve gazilerimize borçludur. Aziz Türk milleti olarak, emanet almış olduğumuz cumhuriyetin ilelebet muhafaza ve müdafaası için kendimize düşen görevleri en iyi şekilde yapmalıyız. Bilimde, teknolojide, eğitimde ve kısacası tüm alanlarda büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini rehber alarak atılımlar yapmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle vefatının 79. yılında Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, ruhları şad olsun diyorum.”

10 KASIM ATATÜRK