Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Aydınlar Mahallesinde Hayır Yemeği

02 Mayıs 2017

Saruhanlı’nın Aydınlar mahallesinde bu yıl ikincisi düzenlenen geleneksel hayır yemeği binlerce vatandaşın katılımıyla gerçekleştirildi.

Yemeğe Saruhanlı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Gökmen, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Aydınlar mahallesinde kısa süre önce Saruhanlı Belediyesi tarafından yaptırılan kapalı alanda düzenlenen hayır yemeğinde din görevlileri tarafından dualar okundu. Daha sonra davetlilere mahallenin yöresel yemeklerinden ikram edildi.

Başkan Yaralı, yemekte yaptığı konuşmada etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Mahalle Muhtarı Şaban Kazak başta olmak üzere tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Saruhanlı’nın birçok mahallesinde her yıl geleneksel hayır yemekleri düzenlendiğini ifade eden Yaralı, Aydınlar mahallesinde de bu yıl ikinci geleneksel hayır yemeğinin gerçekleştirildiğini belirterek şunları kaydetti;

“Geçen yıl Aydınlar mahallemize hayır yemeği için geldiğimizde, buraya kapalı bir alan inşa ederek, hayır yemeğinin çok daha iyi şartlarda yapmaya karar vermiştik. O gün vermiş olduğumuz sözün mutluluğunu yaşıyoruz. Aydınlar mahallemize bu tür etkinlik ve programların yapılabileceği güzel bir tesis kurduk. Hayır yemeğimizi Allah kabul etsin. Toplumumuzda birlik ve beraberliğe vesile olan bu tür hayır yemeklerinin devam etmesini temenni ediyorum. Hayır yemekleri birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı kuvvetlendiriyor. Allah birlik ve beraberliğimizi daim etsin.”

Mahalle Muhtarı Kazak ise hem programlarına katıldığı hem de Aydınlar’a kazandırdığı tesislerden dolayı Belediye Başkanı Dr. Hüseyin Yaralı’ya teşekkür etti.

Başkan Yaralı, konuşmasının ardından hayır yemeğini hazırlayan, bulaşık yıkamada görev alan kadınları ziyaret ederek teşekkür etti.