Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

28 Temmuz 2017

BASINA VE KAMUOYUNA DUYURU

Yerel bazda yayın yapan bazı basın yayın kuruluşları tarafından, Saruhanlı Belediyesi bünyesinde yaşanan evrak usulsüzlükleri nedeniyle Manisa Valiliği tarafından yürütülen ön soruşturma kapsamında Saruhanlı Belediye Başkanı Sn. Dr. Hüseyin YARALI’nın muhakkik tarafından ifadesinin alındığı haberleri yapılmış olup ayrıca kamuoyu nezdinde belediye başkanının gözaltına alındığı yönünde dedikodular çıkartılmaya, toplum nezdinde ayrışmaya yönelik fitne ve fesat yayılmaya çalışıldığı duyumları alınmıştır.

Manisa Valiliği tarafından görevlendirilen bir kamu görevlisi dahil hiçbir kurum, kuruluş ve kişi tarafından Saruhanlı Belediye Başkanı Sayın Dr. Hüseyin YARALI’nın ifadesine başvurulmamıştır ve kendisi hakkında gözaltına alma, yakalama ya da farklı bir tedbirin uygulanması söz konusu değildir.   

Hukuk ve mevzuatın emri gereği, yetkili ve görevli tüm kişi, kurum ve kuruluşların her türlü bilgi, belge ve muhtelif taleplerine ivedilikle cevap verileceğinin bilinmesinde yarar görülmektedir.

2019 yılının gerek mahalli gerekse de ulusal bazda önemi dikkate alındığında; gerçeğe aykırı beyan ve dedikoduların artarak devam edeceğini öngörmek zor olmamaktadır.

Saruhanlılı Hemşehrilerimizin ve Saruhanlımıza gönül vermiş dostlarımızın, bu tür dedikodu ve fitneye yönelik beyanlara değer vermemesi gerektiği ve hukuka aykırı tüm davranışlara karşı hukuk zemininde gerekli başvuruların ivedilikle yapılacağının bilinmesi hususunu kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.

Saruhanlı Belediye Başkanlığı