Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin; 9 Ayda 201 Kişiyi İşe Yerleştirdik

09 Aralık 2020

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, 9 ay önce hizmete açtıkları istihdam bürosu aracılığıyla ilçede 201 kişinin iş bulmasına imkan sağladıklarını bildirdi.

Başkan Bilgin, gazetecilere yaptığı açıklamada nüfusu her geçen yıl artan Saruhanlı’da buna paralel olarak işsizlik sorununun da arttığını kaydetti.

Bu doğrultuda iş arayan vatandaşlara yardımcı olmak amacıyla 9 ay önce Türkiye İş Kurumu ile entegreli çalışan istihdam bürosunu hizmete açtıklarını dile getiren Bilgin, bu birime başvuran 201 kişinin çeşitli fabrika ve işletmelerinde işe yerleşmesini sağladıklarını söyledi.

İlçedeki Serdar Yaralı Kültür Merkezinde hizmet veren İstihdam bürosunun işçi ile işvereni buluşturan önemli bir birim olduğunu ifade eden Bilgin, ilçede iş arayan vatandaşların haftanın 5 günü mesai saatleri içinde buraya başvurabileceklerini belirtti.

Sosyal Belediyeciliğin gerektirdiği her türlü yatırım ve hizmeti vatandaşın ayağına götürmeye çalıştıklarını, halkın huzuru, mutluluğu, işi ve aşı için gereken ne varsa yapmaya çalıştıklarını anlatan Bilgin, “Bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tüm çabamız ve gayretimiz ilçemiz ve hemşerilerimiz için olacak” dedi.