Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin Babalar Gününü Kutladı

17 Haziran 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, “Babalar Günü” nedeniyle Devlet Hastanesinde tedavi gören erkek hastaları ziyaret ederek babalar gününü kutladı.

Saruhanlı Devlet Hastanesine gelişinde Başhekim Salim Babuş tarafından karşılanan Başkan Bilgin, servisleri gezerek tedavi gören hastaları ziyaret etti.

Erkek hastaların babalar gününü kutlayıp, çeşitli hediyeler veren Başkan Bilgin, burada yaptığı açıklamada, “Ailenin temel taşını oluşturan çok kıymetli babaların, bu anlamlı günlerini kutluyorum” dedi.

Babaların önemini ve baba sevgisini ön plana çıkarmak için, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de çeşitli etkinliklerle her yıl Haziran ayının üçüncü haftası Pazar günü, 1985 yılından beri “Babalar Günü” olarak kutlanıldığını belirten Başkan Bilgin, şunları kaydetti;

“Ailenin mutlu, huzurlu, güven içinde bulunmasında, çocukların yetiştirilmesinde, onlara sahip çıkılmasında babalarla annelerin ortak katkı ve sorumlulukları vardır. Babalarımızın toplumsal yaşamda üstlendikleri çok yönlü görevlerle sadece sevgiyi değil saygı, hürmet ve ilgiyi de ziyadesiyle hak etmekte olduklarını belirtmek isterim. Bu bakımdan, babaların sadece bu özel günde değil, her zaman gönüllerinin hoş tutulması, babalarımıza karşı sevgi, saygı ve vefa duygusunun bir gereğidir.

Bu vesileyle, bin bir emekle yetiştirdikleri değerli evlatlarını, vatanımızın ve tüm evlatların güvenliği için feda eden aziz şehit ve gazi babaları başta olmak üzere, tüm saygıdeğer babalar ve baba adaylarının ‘Babalar Günü’nü kutluyor; ebediyete intikal edenleri saygı ve rahmetle anıyor, hayatta olanlara aileleri, evlatları, torunları ve tüm sevdikleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve huzurla dolu bir ömür geçirmeleri temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.