Logo

Başkan Bilgin Engelli Vatandaşları Sevindirdi

02 Eylül 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Paşaköy mahallesinde 10 yıl önce geçirdiği felç nedeniyle yürüme yetisini kaybeden Ali Karaca’ya akülü engelli aracı hediye etti.

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Paşaköy mahallesine giden Başkan Bilgin, yürüme engelli Ali Karaca’yı ziyaret ederek akülü engelli aracı hediye etti.

Bilgin, burada yaptığı açıklamada engellilerin talep ve ihtiyaçlarını yerine getirerek her daim onların hizmetinde olduklarını belirtti.

Engelliliğin yalnızca engellileri ve ailelerini değil, toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren toplumsal bir konu olduğunu ifade eden Bilgin, şunları kaydetti;

“Engelli kardeşlerimiz bizim her zaman önceliğimiz olmuştur ve olmaya devam edecektir. Bu kapsamda onların akülü araba, tekerlekli sandalye, akü, havalı hasta yatağı ve buna benzer ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Bizler Saruhanlı Belediyesi olarak her zaman onların yanındayız. Engelli olmak bir kusur değildir. Hepimiz engelli adayıyız. Bu nedenle toplum olarak engellilere gereken ilgi ve desteği sağlamalı ve onları yalnız bırakmamalıyız. Bizlerde bu çerçevede engelli kardeşlerimizin talep ve ihtiyaçlarını yerine getiriyor, onları yalnız ve çaresiz bırakmıyoruz.”

Başkan Bilgin bir süre önce ilçedeki yürüme engelli Ferhat Gencer’e de akülü engelli aracı hediye etmişti.