Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin, Millet İttifakına Kahvaltı Verdi

15 Şubat 2021

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Saruhanlı’da Millet İttifakı’nı oluşturan CHP ve İYİ Parti teşkilatı ile “Birlik, Beraberlik ve Dayanışma”  toplantısında bir araya geldi. Siyasi konuların istişare edildiği toplantıda birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Erdoğan Yetenç Düğün salonunda düzenlenen toplantıya CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, CHP Manisa Kadın Kolları İl Başkanı Şadiye Uysal, CHP Saruhanlı İlçe Başkanı Hasan Levent, İYİ Parti Saruhanlı İlçe Başkanı Hüseyin Abacı, Belediye Meclis Üyeleri, CHP ve İYİ Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Milletvekili Bakırlıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada Türkiye’nin ekonomik olarak zor günler geçirdiğini ifade ederek şunları kaydetti;

“Bu zorluklar baş edemeyen bir iktidar var. Baş edemedikçe, halka bir şey veremedikçe, halkın sorunlarını çözemedikçe Cumhuriyet Halk Partisi ile uğraşan, İYİ Parti ile uğraşan, majestelerinin muhalefetini yaratmaya çalışan, kendine uygun bir muhalefet yaratmaya çalışan, belediyelerle uğraşan bir iktidarla karşı karşıyayız. Millet, kendisini unutan iktidara, yapılacak ilk seçimde kendini hatırlatacaktır.”

Belediye Başkanı Bilgin ise geride kalan 2 yıllık süreçte müfettiş baskısı altında olduklarını dile getirerek, “Saruhanlımıza şunu yürekten ifade etmek istiyorum; ‘Emanetiniz emin ellerde’ İhale yapıyoruz şikayet ediyorlar. Satın alıyoruz şikayet ediyorlar. Kiraya veriyoruz şikayet ediyorlar. Personel alıyorum şikayet ediyorlar. Saruhanlı halkı bizi niye seçti. Biz, birilerinin güdümünde bu yeri yönetmek zorunda mıyız ? İktidar gücüyle şuursuzca üzerimize geliyorlar. Allah birliğimizi bozmasın. Biz 2019 Mart ayında nasıl yürüdüysek, demir gibi, çelik gibi durmaya devam edeceğiz”

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Eryılmaz da şöyle konuştu; “Millet iradesine, milletin seçtiği Belediye Başkanına dayanamayan, millet iradesini bir takım kanunsuzluklarla, hukuksuzluklarla hiçe saymaya çalışan bazı gruplar olduğunu görüyoruz. Burada Zeki Bilgin’i millet seçti. Zeki Bilgin’i size yedirmeyiz. Milli iradeyi burada ezdirmeyiz. Bunu böyle biliniz.”

Millet İttifakı üyeleri, toplantının ardından İlçedeki esnafları ziyaret ederek, ekonomik anlamda yaşadıklarını sıkıntılarını dinlediler.