Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin Öğrencilerin Ödüllerini Verdi

16 Mayıs 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçede düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Saruhanlı Belediyesine ait Kapalı Spor Salonunda düzenlenen programa Başkan Bilgin’in yanı sıra İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Işık, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hayri Tokmakçı, Belediye Başkan Yardımcıları Hüseyin Baysal, Hüseyin Çelik, Mehmet Balıkçı ve CHP İlçe Başkanı Aysun Helvacıoğlu da katıldı.

Bilgin, ödül töreni öncesi yaptığı konuşmada, 19 Mayıs 1919’un  Türk Milletinin emperyalist işgal güçlerine karşı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milli egemenliğe dayanan, tam bağımsız bir devlet kurma kararının hayata geçirildiği, var olma mücadelesinin ilk kıvılcımının atıldığı gün olduğunu ifade etti.

Büyük bir inanç, azim ve kararlılıkla Atatürk’ün önderliğinde sürdürülen bu mücadelenini, imkânsızlıklara rağmen zaferle sonuçlandığını ve bağımsız bir devlet olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduğunu dile getiren Bilgin, şunları kaydetti;

“Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin gelişerek yükselmesinin ancak Türk gençliğinin çalışkanlığı ve azmiyle başarılabileceğini düşünen Ulu Önderimiz, Cumhuriyetimizin muhafazası ve savunulması görevini, her zaman inandığı ve en çok güvendiği Türk gençliğine vermiştir. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalara katılan ve dereye giren tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.”

Başkan Bilgin, konuşmasının ardından dereceye giren okul ve öğrencilere kupa ve madalyalarını vererek tebrik etti.