Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin Sarıkız’a Talip Oldu

29 Temmuz 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, İlçede tarımsal sulama hizmeti veren Sarıkız Sulama Birliği’nin, Saruhanlı Belediyesine devredilmesi için Devlet Su İşleri 22. Şube Müdürlüğüne resmi başvuruda bulunduklarını bildirdi.

Başkan Bilgin, konuyla ilgili Sarıkız Sulama Birliği’nin bahçesinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Sulama Birliği’nin geleceğinin muallakta olduğunu kaydetti.

Bu bakımdan çiftçilerin ve üreticilerin mağdur olmaması için Sarıkız Sulama Birliği’ne talip olduklarını dile getiren Bilgin, şöyle dedi;

“Bizler yola çıkarken Belediyelerin işinin sadece yol ve kaldırım yapmak olmadığını, çiftçinin ve üreticinin yanında olması gerektiğini ifade etmiş ve bunu uygulayacağımızı söylemiştik. Saruhanlımızda, bizim görevimiz olmamasına rağmen ova yollarının ıslahını, sulama kanalları güzergahında bulunan yolların asfaltlanmasını bugüne kadar Belediye olarak biz sağladık. Çiftçimizin, üreticimizin bundan sonraki süreçte sulama ile ilgili çektiği sıkıntıların çözümünün de Belediye ekipmanları ve Belediye personeli ile daha rahat sağlayacağımızı düşündüğümüz için biz Saruhanlı Belediyesi olarak Sarıkız Sulama Birliğine talip olduk. Bu konuda ilçemizdeki tüm resmi kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinin desteğini bekliyorum. Bizler söz verdiğimiz gibi çiftçimizin ve üreticimizin lokomotifi olacağız.”

Başkan Bilgin, taleplerine ilişkin DSİ’den gelecek müjdeli haberi beklediklerini ifade ederek, daha önce bunun örneklerinin yaşandığını, Ahmetli ilçesindeki Sulama Birliği’nin Ahmetli Belediyesine devredildiği kaydetti.