Logo

Başkan Bilgin Saruhanlı’nın Çehresini Değiştiriyor

21 Mayıs 2020

Saruhanlı Belediyesi tarafından İlçedeki resmi törenlerin ve bir çok etkinliğin düzenlendiği 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Meydanının yenilenmesi için başlatılan çalışmalarda sona gelindi.

Belediye Başkanı Zeki Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Saruhanlı’nın çehresini değiştirecek projeleri birer birer hayata geçirdiklerini ifade etti.

Bu kapsamda ilçenin en gözde meydanını günümüz şartlarına uygun olarak yenileyip daha modern ve kullanışlı bir hale getirdiklerini ifade eden Bilgin, şöyle dedi;

“Saruhanlımızın adeta kalbi olarak bilinen meydanımızı yeniliyoruz. Bu alan yıllar önce inşa edildi. Ancak artık yenilenmesi ve daha modern bir görünümüme kavuşması gerekiyordu. Bizlerde bu doğrultuda kollarımızı sıvayıp çalışmalara başladık. Alandaki çalışmalarda sona gelindi. Yakında halkımızın hizmetine sunacağız.” dedi.

Alanda yapılan değişiklikler hakkında da bilgiler veren Bilgin, “Meydanda bay, bayan ve engellilerin de faydalanabileceği yeraltı tuvaleti inşa edildi. Atatürk heykelini daha uygun bir bölgeye taşıdık. 100 m2 çocuk oyun alanı olacak. 20 m2 büfe ve kuru havuz sistemi kuruldu. Zemin kapmaları yenilendi. Peyzaj ve çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Saruhanlımıza ve halkımıza hayırlı olsun” diye konuştu.