Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin, Yeniköylü Öğrencileri Sevindirdi

29 Kasım 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in talimatı üzerine, Belediye ekipleri tarafından Şehzadeler İlçesine bağlı Yeniköy Mahallesi İlkokulunda inşa edilen 4 bin 165 kitap kapasiteli kütüphane düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılışa CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel, Saruhanlı Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Baysal, Yeniköy Muhtar Vekili Nasıf Gürler, Okul Müdürü Mustafa Çakmak, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Başkan Zeki Bilgin, açılışta yaptığı konuşmada geçtiğimiz günlerde vefat eden Yeniköy mahallesi Muhtarı Mustafa Tan’a Allah’tan rahmet dileyerek şöyle konuştu;

“Rahmetli muhtarımız vefat etmeden bir kaç hafta önce Belediyemizi ziyaret ederek, okullarının bazı ihtiyaçları olduğunu bizlere iletmiş ve bizden okullarına kütüphane yapmamızı talep etmişti. Bizlerde bu talepleri yerine getirdik. Ancak bu süre zarfında muhtarımız vefat etti. Keşke rahmetli muhtarımızda aramızda olsaydı da bu kütüphanenin açıldığını görseydi. “

Yeniköy’ün bazı taleplerinin olduğunu, ancak hizmet almakta zorlandıkları yönünde duyumlar aldıklarını dile getiren Bilgin, konuşmasına şöyle devam etti;

“Bizde bu talepleri yerine getirmek için, hizmeti kimin yaptığının önemli olmadığını, önemli olanın çocuklarımızın sorunlarının çözümü olduğunu biliyoruz. Bu anlamda Yeniköy’e hizmet etmekten mutluluk duyacağımızı söylemiştik. Bugün bunu gerçekleştiriyoruz. Bundan sonraki süreçte de Yeniköy’ün ne talebi varsa, elimizden geldiğince, Şehzadeler ve Büyükşehir Belediyesinin bize izin verdiği oranda her türlü hizmetinizi yapmaya buradan söz veriyorum”

Başkan Bilgin’in konuşmasının ardından Kütüphanenin kapısında kurdele kesilerek hizmete açıldı. Milletvekili Bakırlıoğlu ve Başkan Bilgin, öğrencilerle kütüphaneyi gezdi.

CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Zerrin İşnel, eğitime sağladığı katkılarından dolayı Başkan Bilgin’e plaket ve çiçek verdi.

Bu arada Başkan Bilgin’in talimatıyla Saruhanlı Belediyesi tarafından Yeniköy İlkokuluna 7 adet bilgisayar ve spor malzemeleri hediye edildiği bildirildi.