Logo
Beyaz Masa
0 (236) 357 10 84

Başkan Bilgin’den “19 Mayıs” Mesajı

17 Mayıs 2019

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, “19 Mayıs 1919, atalarımızın uğrunda binlerce şehit vererek yurt yaptıkları toprakların yeniden kazanılmasının yolunu açan Ulusal Kurtuluş Hareketi’nin başlangıcıdır. Atatürk’ün 19 Mayıs’ta yaktığı bağımsızlık ateşi, Ulusumuzun sönmek üzere olan umutlarını yeniden canlandırmıştır” dedi.

Başkan Bilgin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında “Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı 19 Mayıs 1919, milletimizin her türlü yokluk ve olumsuzluğa rağmen, hür yaşama azim ve kararlılığı ile verdiği mücadelenin başlatıldığı tarihtir” diye konuştu.

Bilgin, mesajında şunları kaydetti; ” Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşuna giden bu yolda Türk milleti kadını erkeği, genci ve yaşlısıyla; canını ve canından çok sevdiklerini feda ederek bu destansı mücadeleye katılmıştır. Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yürütülen ve kahraman Mehmetçiğin en büyük zaferi olan bu mücadele sonunda bugün üzerinde yaşadığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurulmuştur.

Cumhuriyet kuşakları olarak bizler, Cumhuriyetimizi ve Ulusumuzu sonsuza kadar yaşatmak, çağdaş uygarlık düzeyine ulaştırmak ve yurtta barış dünyada barış ilkesi ile emperyalizme hizmet etmeden aydınlık bir Türkiye için elbirliğiyle çalışmalıyız. Büyük fedakarlıklarla kurulan Türkiye Cumhuriyeti gençlerimize emanettir. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur.

19 Mayıs 1919’da başlatılan bağımsızlık mücadelesinin sonunda Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı, aziz şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, bu vesileyle siz değerli vatandaşlarıma selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

İNTERNET SİTESİ